Соціоніка, знайомство, робота, відпочинок   

Виявляємо здатність до професії
Робимо підбір кадрів

 

Визначаємо соціонічні типи
Знайомимо дуалів

               Наші послуги
          головна угору контакти русский english

протилежні
послуги теорія практика статті знайомство робота відпочинок навчання менеджмент відгуки

дуальні
активаційні
тотожні
дзеркальні
напівдуальні
міражні
паралельні
споріднені
квазітотожні
ділові
супер его
передатчик
приймач
ревізні
підревізні
протилежні

 
<головна>менеджмент>стосунки>Д>А>Т>Дз>нП>М>Пар>Спр>К>Діл>Се>Пер>Пр>Рев>Під>Прт>
<головна>характеристики>іле>сеі>ліі>есе>еіе>лсі>іеі>сле>ліе>есі>ілі>сее>іее>слі>еіі>лсе>

Протилежні

Стосунки досить сильного притяжіння, але й небезпечних конфліктів, що наростають підспудно, постійно і з великою силою. Поки партнери на "безпечній відстані", вони приваблюють і цікавлять один одного, захоплюють новими для кожного здібностями, що їх вражають, тому що діаметрально протилежні власними. На певному етапі гарно вирішуються справи, штурмові задачі, втілення і перевірка на життєздатність нових експериментів, винаходів. Тоді обоє, як правило, впевнені, що можуть мирно співіснувати і співпрацювати. Але на цьому шляху в них постійно щось не ладиться. При зустрічі відразу виникає азарт приємного невимушеного спілкування, а через деякий час з'являються відчуття невдоволення, тривоги, порожнечі, взаємна цікавість змінюється втомою, розчаруванням через різницю цінностей і поглядів.

Згодом  стає очевидним, що постійне співробітництво набуває проблематичності і напруги. Партнери можуть думати, що ці проблеми незначні і їх легко можна вирішити - достатньо прикласти більше зусиль у розумінні партнера. Але, на жаль, такі зусилля лише провокують до відкритого конфлікту. І чим ближче відстань, тим більше непорозумінь. Підсвідомо хочеться розташувати до себе партнера. Але ці спроби - не що інше, як ходіння по краю прірви. Завжди загрожує небезпека впасти туди - виявитися утягненим у марні, виснажливі суперечки. Виникає бажання щось довести, уточнити, договорити, а партнер, як на зло, не хоче зрозуміти. Це викликає глибоке роздратування і нервування.

Один партнер говорить про те, що дається йому дуже легко і над чим можна і пожартувати, але для іншого це те, про що не говорять уголос, тобто  він соромиться подібних тем. Партнери попадають один одному в найхворобливіші, незахищені місця психіки, тому, ненавмисно ображають один одного. Те, про що говорять, здається образливим, і обоє страждають, але контратакують з більшою наполегливістю й агресивністю. Обоє впевнені в нетактовності, у негнучкості характеру іншого, в озлобленості, в умінні придумувати витончені знущання. Логіки здаються етикам егоїстами, грубими, саркастичними, причепливими. А етики логікам - несерйозними, поверхневими і навіть поганими, головне, дуже злими. І стосунки погіршуються до нестерпності: швидко розпалюються відкриті бурхливі сутички, і боляче обом.

Розходження позицій, що зацікавлювало спочатку, обертається потім повним розладом. Виникають тривалі, виснажливі, безглузді суперечки, де немає переможців, а є тільки переможені. Кожному хочеться запевнити партнера, що він правий, але його чомусь не розуміють. Кожен помічає найменші недоліки іншого, ще й перебільшуючи їх. Це приводить до постійного пригнічення й приниження один одного.

Стосунки між партнерами можуть бути задовільними лише за умови емоційної стриманості, при дотриманні офіційної ввічливості і сухої привітності, але доводиться контролювати себе, знаходячись у постійній напрузі. Неможливо розслабитися і поводитися  природно - завжди є сумнів,  чи правильно зрозуміють.

Особливо  важко разом працювати, тому що різні спосіб, темп і ритм. Ірраціонального дратує вперта послідовність і негнучкість раціонального, того, у свою чергу - непередбачуваність, а тому ніби-то несерйозність ірраціонального: звинувачує його в тім, що той не дотримує порядку в роботі, вносить хаос. Екстраверт виявляє свою злість тому, що інтроверт робить усе дуже повільно. Інтроверт обурюється, якщо екстраверт підганяє, вказує, керує ним. У партнерів відсутня взаємодопомога, тому що не знають, де й у чому потрібна допомога іншому. Вони зовсім не захищають один одного від атак іззовні. Мається на увазі не словесний захист, а уміння зробити за партнера ту частину роботи, що йому явно не під силу.

Якщо розподілити сфери діяльності, не квапити, не підганяти, не повчати один одного, можна приглушати конфлікти. Екстраверт не повинен активізувати інтроверта, а інтроверт - стримувати екстраверта. Діяльність повинна бути незалежною.

<головна>менеджмент>стосунки>Д>А>Т>Дз>нП>М>Пар>Спр>К>Діл>Се>Пер>Пр>Рев>Під>Прт>
<головна>характеристики>іле>сеі>ліі>есе>еіе>лсі>іеі>сле>ліе>есі>ілі>сее>іее>слі>еіі>лсе>

 

 

KMindex 

головна ] послуги ] теорія ] практика ] статті ]знайомства ] робота ] відпочинок ]  [ навчання ]менеджемент ] відгуки ]

Усі питання надсилайте на vcs-vcs@ukr.net

Дизайн © 2001 ViVo Studio
© 2001-2004 Всеукраїнський Центр Соціоніки. Авторські права захищені