Соціоніка, знайомство, робота, відпочинок   

Виявляємо здатність до професії
Робимо підбір кадрів

 

Визначаємо соціонічні типи
Знайомимо дуалів

               Наші послуги
          головна угору контакти русский english

соціоніки
послуги теорія практика статті знайомство робота відпочинок навчання менеджмент відгуки

історія педан
40 років соціоніці
Соціоніка - орієнтир
любов
секс-орієнтація
дуальний секс
почерк-соціотип
стан
правильний тип
соціоніки
світло соціоніки
невдалий шлюб
досвід дуальності
вибір партнера
сьогодні


Аналіз соціонічного руху

Соціоніка не може бути у замкненому просторі, вона знаходить все більше і більше своїх прихильників, про неї дізнаються в різних країнах, перекладають іншими мовами. Соціоніка народилася в маленькій країні Литві, населення якої складає всього 3 мільйони. Прижилася в Україні і продовжує розвиватися. Як і все нове, соціоніка розвивається різними шляхами, виокремлюючись за течіями. Підхоплюють її і психологи.

Винахідниця цієї науки Аушра Аугустинавічуте почала свій шлях у соціоніку з психології та інформатики, й показала, що геніальне може бути простим. Соціоніку не зрозуміти і не прийняти просто неможливо. Директор Всеукраїнського Центру Соціоніки, будучи у Аушри в гостях, сказав їй, що вона винайшла те, чого й сама ще до кінця не усвідомлює, але те, що нею винайдено і описано, на практиці діє на всі сто, за деяким незначним виключенням. 

Про більшість соціоніків і їх діяльність можна дізнатись на інших сайтах  Ми ж опишемо напрямки діяльності соціоніків, з якими знайомі.

У Києві існує, крім Центру Соціоніки, ще три соціонічні організації і окремі соціоніки: 

1. Міжнародний інститут Соціоніки, де займаються збором інформації, виданням наукового журналу "Психологія і соціоніка міжособових стосунків" та організацією міжнародних соціонічних конференцій, які проводяться щорічно у кінці вересня у Будинку Вчених.

2. Інститут системології і соціоніки, на базі якого діє Клуб соціоніки, де викладаються теоретичні розробки і проводяться диспути. Семінари відбуваються другого і четвертого понеділка у Будинку Вчителя. 

3. "Школа Гуленка", де проводяться викладання теоретичної соціоніки і поглядів В.Гуленка, автора кількох книг з соціоніки, ідентифікація типів при заданні питань і груповому оговоренні висновків щодо визначеного типу. Попереджають, що методик точного визначення типів не мають, а тому типи не визначають. 

4. Журнал духовної, владної, бізнесової і професійної еліти "Перехід-IV", головний редактор якого І.Каганець, автор кількох книг із соціоніки українською мовою, друкує у журналі соціонічні статті.

Підхопили соціоніку і психологи: на базі клубу "Камертон" проводяться соціонічні тренінги, метою яких є навчити грати ролі різних соціонічних типів для "виграшу" у певних ситуаціях спілкування.

Заслуговує схвалення ентузіазм любителів соціоніки в Клубі соціоніки м. Львова. Вони читають лекції в школах, ввели предмет соціоніки у Військовому інституті при НУ "Львівська політехніка", друкуються в місцевих газетах. Але вважають, що методик точного визначення типу не існує, і визначають типи колективним обговоренням, іноді роблячи висновок: " Ви або такий тип, або такий". Захоплюються визначенням типів відомих особистостей - зірок шоу-бизнесу, політиків, пишуть про них з точки зору соціоніки. Але яка це точка зору? Судіть самі, як звучить назва однієї із статей: "Дід Тараса Шевченка був "Гамлетом"...Львовом керує "Горький", а Києвом - "Штірліц". Уявіть тепер реакцію тих, хто про соціоніку не чув, а от побачив таку назву...

У Москві існує школа соціоніки Т.Прокоф'євої, де за трирічний термін викладається соціоніка та психоаналіз, визначають соціонічний тип і консультують.

У Санкт-Петербурзі працює група К.Мальської, де досліджують ознаки Рейніна, Ю.Дорожкін проводить заняття з онтопсихології та соціоніки, розповсюджує літературу і видає праці Аушри Аугустінавічюте, К.Філатова видає ще одну свою книгу із соціоніки, Д.Литов збирає інформацію із соціоніки та про діяльність соціонічних організацій і розповсюджує її різними мовами.

Цікавляться соціонікою і спеціалісти суміжних наук. Соціологи хочуть, щоб хтось із соціоніків зміг розібратися в соціології і навів там порядок, ввівши в її основу закони соціоніки. 

Але чому соціоніка так важко входить у життя? Кажуть, що все нове приймається з труднощами. Ні! Просто, якщо психологія і соціологія використовується системою, то соціоніка служить людині. А системі вона не вигідна, оскільки кожна людина в державі існує в ролі "гвинтика", то й поводити повинна себе певним чином, щоб трималася система. Соціоніка ж допомагає людині вивільнитися від  лицемірства, - бути природною, бути самою собою. А знаючи себе і маючи здоровий глузд, людина одразу відчує штучність і хибність системних догм, прагнутиме вивільнитися від них, іти своїм шляхом згідно власного незалежного розуміння, а відтак розхитуватиме й руйнуватиме те, що недієздатне.

Чому б самим соціологам не опанувати знання соціоніки, і подивитися, яким чином використовувати їх у соціології. Навіщо соціонікам двічі наступати на граблі, адже є вже невтішний досвід у справах із психологами, коли спеціалісти Центру Соціоніки пропонували під'єднатися до конкретної роботи психологів, але ні відгуків, ні підтримки так і не отримали. До речі, фахівці Центру Соціоніки за фахом психологи практики. І, глибоко знаючи проблеми психології, можуть їй дійсно практично допомогти. Та й у власній роботі з людьми застосовують комплексні підходи, використовуючи закони соціоніки, а там, де потрібно, застосовують і знання з психології.

Для всіх було б краще, щоб і психологи, і соціологи соціоніці не заважали, - адже відчуваючи її силу і зрозуміло чому, остерігаючись її ширшого поступу, вони ставляться до справжньої науки упереджено, застерігаючи від неї вже з вузівської лави, не забуваючи всіх попереджати: "Соціоніка - лженаука". Свого часу так називали кібернетику і генетику, які перевернули світ. Що тоді чекає на соціоніку? А можливості її важко переоцінити - вона справді здатна зробити життя кожного щасливим. Студенти роблять ксерокопії нечислених видань із соціоніки, самостійно цікавляться новими знаннями, і один з них з подивом і захватом сказав: "Спочатку я думав - що це якась забава, а тепер все більше впевнююсь, наскільки це серйозна наука, і як підтверджується вона у житті. А оскільки вона така практична, то це дійсна, життєздатна, найсерйозніша й найпотрібніша з усіх наук. Я вважаю, що мені в житті дуже пощастило, що натрапив на соціоніку. Тепер не уявляю собі життя без цих знань. Знадобиться на кожен день. Я її і зараз постійно використовую".

Отже, соціоніка дає практичні результати, необхідно лише надавати їм ширшого поступу. 

Але не такого, як подібні придумки: дотоніка, фундаменталіоніка, аспектоніка, функціоніка, ноосоціоніка, соціоаналіз, системологія, психоінформатика, етносоціоніка, де соціоніку штучто відокремили від науки. Типують уже все підряд: і наукові течії, і політичні рухи, і міста, і вокзали, і тварин - для фантазій горизонт необмежений. А справжню соціоніку починають називати просто: "соціоніка особистості". 

Соціоніку можна прийняти через практичне підтвердження, відчувши дію її законів на собі. І поки не оволодіють соціоніки технологією визначення соціонічних типів, яка дає правильні результати, не об'єднають свої зусилля, людям важко довіряти цій науці. Недовіра до соціоніки існує ще й через те, що типують видатних людей, і одна і та ж особистість у різних соціоніків належить до різних типів. Отож, такі визначення неправильні. Ще й користуються псевдонімами замість наукових термінів. А все це через те, що: по-перше, не всі соціоніки володіють надійною технологією визначення соціонічного типу; по-друге, не можуть донести можливості соціоніки, за потребою допомогти людині; по-третє, самі не отримали цієї допомоги, бо не відчули гармонії дуальних стосунків.

Епіцентром усіх праць А.Аугустинавічуте є "Дуальна природа людини". Це і є суттю самої науки соціоніки, її метою, а визначення соціонічного типу є підтвердженням цієї суті, без чого ця наука не може існувати.

Анатолій Гречинський
2 квітня 2004 р.

 

KMindex 

головна ] послуги ] теорія ] практика ] статті ]знайомства ] робота ] відпочинок ]  [ навчання ]менеджемент ] відгуки ]

Усі питання надсилайте на vcs-vcs@ukr.net

Дизайн © 2001 ViVo Studio
© 2001-2004 Всеукраїнський Центр Соціоніки. Авторські права захищені