Соціоніка, знайомство, робота, відпочинок   

Виявляємо здатність до професії
Робимо підбір кадрів

 

Визначаємо соціонічні типи
Знайомимо дуалів

               Наші послуги
          головна угору контакти русский english

раціональність
послуги теорія практика статті знайомство робота відпочинок навчання менеджмент відгуки

раціональність
ірраціональність
екстравертність
інтровертність
етичність
логічність
сенсорність
інтуїтивність

 

Раціональність

Людина, яка має таку ознаку, створює послідовний, розмірений ритм життя. Підпорядковує все визначеній послідовності, розкладає “по-полицях”. Прямує визначеним шляхом, в іншому переконати важко. В кожній ситуації діє за схемою і планом. Завчасно готує свій план та продумано і послідовно працює за ним. Чітко уявляє собі що робитиме протягом дня. Але якщо умови і обставини змінюються і необхідно перебудуватися, напружується, прикладаючи багато зусиль, бо порушується розміреність дій в ситуації. Тому часто буває так, що обставини вже змінилися, а людина продовжує думати і діяти відповідно до попередньо встановленого плану, що приводить її згодом у глухий кут. Це можна назвати своєрідним “застряванням”.

Одночасно не буде робити кілька справ - працює, не змінюючи наміченого плану, нову роботу починає тільки після завершення попередньої, бо інакше це вибиває з колії. Стоїть на своєму, не поступається своїми позиціями, прагне бути господарем положення. Притримується принципів, встановлених правил, норм. Поважає традиції та звичаї. У всьому слідує своєму розумінню, якщо вже має думку про людину, то сприймає її саме так, а не за її поведінкою. “Людина у футлярі” - це про раціональних.

Встановлює інструкції, не шукає нових способів, варіантів, не обтяжує новими ситуаціями, надає перевагу старим випробуваним шляхам, бо дещо консервативна.

Наполягає на тому, щоб початок виконання роботи був своєчасним, методичним, послідовним. Дотримується порядку, пунктуальності, акуратності, точності і сподівається зустріти ці якості в інших. Відводить кожній речі своє місце і бажає бачити її саме там. Робить записи того, що повинен зробити, іноді веде щоденник. Притримується розпорядку на роботі і вдома, дратується, коли відволікають.

Має свій стиль, який характеризується планомірністю та розміреністю. Будь-яка незапланована зміна може викликати бурхливу реакцію.

Дізнаєтесь більше з книги “Соціоніка психологу”

 

KMindex 

головна ] послуги ] теорія ] практика ] статті ]знайомства ] робота ] відпочинок ]  [ навчання ]менеджемент ] відгуки ]

Усі питання надсилайте на vcs-vcs@ukr.net

Дизайн © 2001 ViVo Studio
© 2001-2004 Всеукраїнський Центр Соціоніки. Авторські права захищені