Соціоніка, знайомство, робота, відпочинок   

Виявляємо здатність до професії
Робимо підбір кадрів

 

Визначаємо соціонічні типи
Знайомимо дуалів

               Наші послуги
          головна угору контакти русский english

ірраціональність
послуги теорія практика статті знайомство робота відпочинок навчання менеджмент відгуки

раціональність
ірраціональність
екстравертність
інтровертність
етичність
логічність
сенсорність
інтуїтивність

 

Ірраціональність

Маючи таку ознаку, людина швидко приймає й оцінює ситуацію. Але одразу в неї не входить, деякий час придивляється до створених умов, лише потім робить вибір. Не поспішає з висновками: щоб прийти до чогось, необхідно визріти і відчути внутрішній поштовх – “пора”. Якщо приймає ситуацію, легко в ній знаходить своє місце. За своєю імпульсивністю, гнучкістю невимушено пристосовується до мінливих обставин. Вважає, що розвиток подій сам все розставить на свої місця. У безвихідній ситуації не підвладна збігу обставин, робить плавний перехід й виходить з неї. Показує інші варіанти, етапи розвитку подій. Тим паче діє ще швидше, якщо необхідно вийти із дискомфортної ситуації, і перестає активно діяти як тільки мета досягнута.

Може тримати декілька ситуацій під контролем. Вибирає на данний момент найдієвішу, найоптимальнішу, і по необхідності змінює одні плани іншими. Розпочинає одночасно декілька справ, паралельно робить їх, переключаючись з однієї справи на іншу, успішно завершуючи. Діє за ситуацією й не переобтяжує себе планами й термінами виконання робіт. Спокійно йде на взаємні поступки.

До будь-якої справи заздалегідь не готується. Діє експромтом, в роботі не повторюється. Може зволікати зі справами, відкладати їх до останньої хвилини. Покладається на своє натхнення, вміння імпровізувати, або щасливий випадок. Вишукує нові, незвичайні методи, старими не користується.

Відволікання в процесі роботи не заважають. Всі дії залежать від настрою і найменший поштовх заглиблює у справу, стає джерелом натхнення, при цьому змінюється темп роботи. Зазнавши невдачі, спокійно переключається на щось інше. Таким чином бере на себе велику кількість справ, навіть мало пов’язаних між собою.

Не користується загальноприйнятими традиціями, жорсткими системами, правилами й стандартними процедурами. Зобов’язання неухильно притримуватись плану тривожать. Справляється з раптовими й критичними ситуаціями. Схильний до пошуку альтернатив і різноманітних підходів. При вирішенні завдання знаходить багатоваріантність. Поважає порядок, але перевагу надає перетворенню кожної роботи в забаву, якщо робота нецікава - вона втрачає сенс.

Стимулом для плідного життя є все те, що може принести новизну і різноманітність. Раптові непередбачені зміни протягом дня сприяють працездатності, бо потребує вибору дій, можливих альтернатив поведінки, взаємовідносин між людьми, предметами, речами. Екстремальні ситуації надихають, якщо потрібно, охоче працює і в позаурочний час.

Дізнаєтесь більше з книги “Соціоніка психологу”

 

KMindex 

головна ] послуги ] теорія ] практика ] статті ]знайомства ] робота ] відпочинок ]  [ навчання ]менеджемент ] відгуки ]

Усі питання надсилайте на vcs-vcs@ukr.net

Дизайн © 2001 ViVo Studio
© 2001-2004 Всеукраїнський Центр Соціоніки. Авторські права захищені