Соціоніка, знайомство, робота, відпочинок   

Виявляємо здатність до професії
Робимо підбір кадрів

 

Визначаємо соціонічні типи
Знайомимо дуалів

               Наші послуги
          головна угору контакти русский english

інтровертність
послуги теорія практика статті знайомство робота відпочинок навчання менеджмент відгуки

раціональність
ірраціональність
екстравертність
інтровертність
етичність
логічність
сенсорність
інтуїтивність

 

Інтровертність

Людина з такою ознакою з обережністю ставиться до різних змін, тобто нових починань, знайомств тощо. Намагається їх уникати, тяжіє до стабільності. Зазвичай це тиха, дружелюбна людина. Врівноважена, спокійна, незворушна. Не одразу розкриває свій внутрішній світ, власне бачення й міркування, бо свої думки і почуття майже завжди приховує, і що б така людина не висловила - це далеко не все. Шукає місце, де можна заглибитись у себе, і зберегти непорушним внутрішній спокій і комфорт. Перевіряє, наскільки навколишнє співпадає з її станом і настроєм.

Прагне розміреного ритму життя, не терпить натовпу, гучних компліментів, зайвого галасу, гвалту, появи небажаних людей. Нав’язливе товариство швидко втомлює, потребує усамітнення, можливості побути наодинці із власними почуттями, розмірковуваннями. Вважає це найкращим відпочинком. Черпає натхнення із власного внутрішнього світу - заглиблюючись у почуття, роздуми. Належним чином обдумує всі питання, не роблячи передчасних висновків. Їй легше це зробити в письмовому вигляді, аніж усно.

Сприймає людину не за її якостями характеру, а за її ставленням до себе, і наскільки сподобається або не сподобається. При цьому втрачає в собі бачення в іншій людині її дійових характерних рис. Підлаштовує свій внутрішній світ до навколишнього середовища, пропонуючи - “ось я, візьміть, оцініть, надайте мені значимості”. Коли ж не помічають - відчуває свою непотрібність, стає більш потайною. Від того, наскільки сприйняли й оцінили залежатиме підтримання зв’язків надалі, якщо підтримуватиме, то це будуть значимі для неї люди.

Знайомиться за умов, коли її помітили й оцінили. В спілкуванні більш мовчазна і сором’язлива, товариською буває лише в тісному колі своїх друзів, з якими стає відвертою і відкритою. Тому обмежується старими знайомими. Почуває себе комфортніше, коли співрозмовник першим почне розмову.

Більш схильна до спостереження, ніж до безпосередніх дій. Тому не одразу береться за виконання завдання. Повільна, малоініціативна, проте при наявності проблеми здатна зробити більше, ніж очікувалось, або докласти більше зусиль, ніж вимагається. Легко витримує роботу насамоті та на одному місці.

Має сильно розвинуте почуття обов’язку, яке дозволяє добре працювати згідно інструкції, вказівці, виконує роботу чітко, не кваплячись, вникаючи в суть, і намагається виконати найкраще, найекономніше. У діяльності поглиблює і вдосконалює своє вміння, професіоналізм. Вважає за найкраще бути обов’язковим, тому не повстає проти загальноприйнятих норм, якщо навіть внутрішньо з ними не погоджується, бо змінити їх не може; найголовніші та найприємніші слова “потрібно” і “має бути”.

Не проявляє себе як лідер й не може ним бути, тому що боїться відповідальності і сприймає її як покарання, при будь-якій нагоді прагне її передати іншому. Стосунки не змінює, а зберігає, шліфує та удосконалює. Тому не завжди говорить те, що думає й те, що хоче сказати, щоб не зашкодити вже існуючим стосункам, бо вклала в них немало власних зусиль.

Якщо не дають діяти за бажанням, сприймає це як замах на власну свободу, яка є ніщо інше як усамітнення. Живе своїм внутрішнім світом, опираючись на свої висновки. Мало вірить в успіх того, що робить. В деякій мірі властивий егоцентризм.

Дізнаєтесь більше з книги “Соціоніка психологу”

 

KMindex 

головна ] послуги ] теорія ] практика ] статті ]знайомства ] робота ] відпочинок ]  [ навчання ]менеджемент ] відгуки ]

Усі питання надсилайте на vcs-vcs@ukr.net

Дизайн © 2001 ViVo Studio
© 2001-2004 Всеукраїнський Центр Соціоніки. Авторські права захищені