Соціоніка, знайомство, робота, відпочинок   

Виявляємо здатність до професії
Робимо підбір кадрів

 

Визначаємо соціонічні типи
Знайомимо дуалів

               Наші послуги
          головна угору контакти русский english

історія
послуги теорія практика статті знайомство робота відпочинок навчання менеджмент відгуки

довідка
можливості
історія
соціонічний тип
структура психіки
душа нації
стосунки
спілкування
дуальність
коханий чи дуал
сім'я і діти
користь соціоніки
соціон
організація
керівництво
визначення типу
характеристики
книги
магазин
бібліотека


Етапи становлення соціоніки

Соціоніка виникла на наукових матеріалах видатних психологів ХХ століття З.Фрейда та К.Г.Юнга, котрі встановили, що люди відрізняются між собою цілком визначеними психічними властивостями, які виразно відстежуються в житті, і їх можна точно класифікувати. Так з’явилася типологія К.Г. Юнга. Чому існують психологічні типи людей? Які закономірності пов’язані з їх існуванням? Відповіді знайшла литовська дослідниця Аушра Аугустинавічюте. Вона розробила модель структури психіки людини на основі структурування З.Фрейда. К.Г. Юнг у своїх дослідженнях розвив праці З.Фрейда і ввів поняття “психічної функції” та розробив теорію психологічних типів, в основу якої лягла залежність мислення і поведінки від структури людської психіки. Аушра Аугустинавічюте вдосконалила типологію, створену Юнгом, використовуючи теорію інформаційного метаболізму А. Кемпінського, і поклала початок нової науки – соціоніки, в основу якої покладено дуальна природа людини та існування 16 типів інформаційного метаболізму.

В Америці, незалежно від досліджень А. Аугустинавічюте, дві жінки Катаріна Бриггс та Ізабель Бриггс Майєрс в 30-х роках, на основі класифікації Юнга та власних спостережень виявили 16 типів людей та їх індивідуальні особливості. Вони розробили “Індикатор типів Майєрс-Бриггс”, який нині найбільш широко використовується як психологічний інструмент для визначення типів. Характеристики кожного з 16 типів повністю співпадають з характеристиками, які описала А. Аугустинавічюте.

А. Аугустинавічюте на відміну від Майерс-Бриггс розробила модель психічної структури кожного типу, котра показує будову інтелекту, особливості мислення, допомагає виявити основні риси соціонічного типу особи. Завдяки цій моделі (моделі А) можна зрозуміти й прогнозувати мотиви поведінки людини. До того ж вона розробила теорію міжособових стосунків, яка нв основі закономірності обміну інформацією пояснює ті чи інші стосунки між людьми. Ці відкриття пояснюють структуру психіки та механізм її діяльності, взаємодії між людьми в соціоні.

Узнаєте більше з книги “Соціоніка суспільству і наукам”

 

KMindex 

головна ] послуги ] теорія ] практика ] статті ]знайомства ] робота ] відпочинок ]  [ навчання ]менеджемент ] відгуки ]

Усі питання надсилайте на vcs-vcs@ukr.net

Дизайн © 2001 ViVo Studio
© 2001-2004 Всеукраїнський Центр Соціоніки. Авторські права захищені