Соціоніка, знайомство, робота, відпочинок   

Виявляємо здатність до професії
Робимо підбір кадрів

 

Визначаємо соціонічні типи
Знайомимо дуалів

               Наші послуги
          головна угору контакти русский english

душа нації
послуги теорія практика статті знайомство робота відпочинок навчання менеджмент відгуки

довідка
можливості
історія
соціонічний тип
структура психіки
душа нації
стосунки
спілкування
дуальність
коханий чи дуал
сім'я і діти
користь соціоніки
соціон
організація
керівництво
визначення типу
характеристики
книги
магазин
бібліотека


Душа української нації

Часто чуємо терміни: “національний менталітет”, “національний характер” або “душа народу”. За ними криється розуміння народу як єдиного інтегрального живого організму, наділеного етнічною ментальністю. В соціоніці кожна окрема нація розглядається як єдина психоінформаційна система, для якої справедлива та ж сама типологія, як і для окремої людини. Призначення кожної нації так само як і людини - прагнути свого самоздійснення.

До типології національних культур соціоніка прийшла несподівано – описи національних характерів виявилися як дві краплі води схожими на описи певних соціонічних типів. Наприклад, англійський національний характер відповідає типу логіко-сенсорного екстраверта, японський – сенсорно-логічного інтроверта, американський – логіко-інтуїтивного екстраверта, український – етико-інтуїтивного інтроверта. Переконаність у цьому значно зросла після виявлення відповідності міжнаціональних відносин закономірним міжособовим стосункам.

Історія України має приклад позитивного впливу і плідної взаємодії з Великим князівством Литовським, яке має національний менталітет логіко-сенсорного екстраверта, і тому між ним та Україною виникли дуальні стосунки. Велике князівство Литовське прийшло на нашу землю як завойовники, але ставлення до місцевого населення було настільки толерантним, що саме в ті часи відбувся справжній підйом і розквіт української нації. Фактична влада була в руках української шляхти, майже повністю зберігалися місцеві традиції, урядування і судочинство велися українською мовою, міста зберегли український характер, значного розвитку досягли освіта, наука, економіка. Сама Литва щедро скористалася з позитивного впливу вищої на той час української культури.

Ще одним підтвердженням національного характеру етико-інтуїтивного інтроверта і відчуття дуальності є такий нещодавній приклад. В одній з телепередач населенню України було запропоновано обрати президента, якого б вони бажали мати серед кількох популярних акторів. Переважна більшість учасників гри обрали Миколу Тихонова, відомого по ролі Штірліца – дуала Української нації – логіко-сенсорного екстраверта!

Якщо енергетичний дух України має свій характер, який властивий етико-інтуїтивному інтроверту, то це не означає, що всім або більшості людей притаманий цей тип. Ні. На Україні живуть люди з різними соціонічними типами , але кожній людині властивий частково дух етико-інтуїтивного інтроверта. Сила цього духу визначається направленістю на мораль, норми поведінки, на людину, її внутрішній світ і світ стосунків між людьми. І духовна орієнтація людини за будь-яким типом матиме ухил в бік людських відносин, душі людини, що підсилюється і земною енергією території.

Підтвердженням соціонічного типу українського етносу є спостереження відомих дослідників українського характеру. На основі їх свідчень можна зробити висновок, що український народ:

етичний:
“…Українська психічна структура визначається своїм емоційно-почуттєвим характером, зосередженням довкола “серця”, своєю “кордоцентричністю…безумовною рисою психічного укладу українця є емоціоналізм, сентименталізм, чутливість та ліризм” О.Кульчицький. Український національний поет Т.Г.Шевченко, філософ Г.С.Сковорода будучи за соціонічним типом етико-інтуїтивними інтровертами притримувалися течії кордоцентризму – філософії серця: відношення до світу через любов і співчуття.
інтуїтивний:
“Чи помітили ви, що більшість видатних екстрасенсів, віщунів, чаклунів мають українські прізвища… Це не випадково. Український народ у магічному відношенні є, мабуть, чи не найбільш обдарованим у світі” О.Губко.
інтровертний:
“Серед українців багато натур, замкнених в собі, самітників. Таким був Г.Сковорода, І.Вишенський.” “Як важливу грань структури української духовності можна відзначити інтровертованість, тобто чуттєву спрямованість на власний внутрішній світ” Ю.Бойко.
раціональний:
“Ця терпеливість, мовчазна відвага, передбачливість, скромність, обережність, невідступність від обраної лінії, холодність при невдачах – чи це не образ осілості і одночасно не тип українського селянина”. Ю.Липа.

Для української нації характерні відраза до насильства і скандалів, вразливість, делікатність, оптимізм, віра у вищу силу, працелюбність, потяг до гармонії і краси, зацікавленість новими ідеями та можливостями.

Україна знаходиться на даний час в розгубленому, аморфному стані. Розгубленість і зневіра серед населення є причиною нестабільності в економічному й політичному житті. Усвідомлення кожною людиною себе і свого покликання, створення відповідної до духу нашої країни еліти і надання значимості науці і культурі – лише за таких умов Україна зможе реалізувати колосальні можливості, які перед нею відкриває сучасний період світового розвитку. І, можливо, здійсняться старі пророцтва:

“Україна стане колись новою Елладою. Прекрасне підсоння цієї країни, погідна вдача народу, його музичний хист, плодюча земля – колись пробудиться. Із малих племен, якими адже ж були колись греки, постане велика культурна нація. Її межі простягнуться до Чорного моря, а відтіля ген у широкий світ” (Йоган Готфррід Гердер).

Так як менталітет українського народу описується соціонічним типом етико-інтуїтивного інтроверта пропонуємо вашій увазі стислу характеристику людини, яка є носієм цього соціонічного типу, щоб мати уявлення про зміст стислих характеристик об’ємом 12 сторінок на форматі А5. Повні характеристики людей кожного соціонічного типу мають об’єм 20 сторінок на форматі А4.

Дізнаєтесь більше з книги “Соціоніка суспільству і наукам”

 

KMindex 

головна ] послуги ] теорія ] практика ] статті ]знайомства ] робота ] відпочинок ]  [ навчання ]менеджемент ] відгуки ]

Усі питання надсилайте на vcs-vcs@ukr.net

Дизайн © 2001 ViVo Studio
© 2001-2004 Всеукраїнський Центр Соціоніки. Авторські права захищені