Соціоніка, знайомство, робота, відпочинок   

Виявляємо здатність до професії
Робимо підбір кадрів

 

Визначаємо соціонічні типи
Знайомимо дуалів

               Наші послуги
          головна угору контакти русский english

дуальність
послуги теорія практика статті знайомство робота відпочинок навчання менеджмент відгуки

довідка
можливості
історія
соціонічний тип
структура психіки
душа нації
стосунки
спілкування
дуальність
коханий чи дуал
сім'я і діти
користь соціоніки
соціон
організація
керівництво
визначення типу
характеристики
книги
магазин
бібліотека

 

Дуальні стосунки

Присутність близької за духом людини – життєва необхідність. Бажання кожного – мати такий взаємообмін у висловлюванні думок, при якому буде і взаєморозуміння і взаємопідтримка і взаємодопомога, де вагоме значення мають не тільки слова, а й погляди, жести, міміка, стиль і інтонації, де з відповідним тактом реагують на слова і прохання. Відчуття спокійності, захищеності, плідна співпраця, належним чином оцінена робота та зусилля – існуюча реальність.

Люди, які розуміють один одного з напівслова, напівпогляду, складають дві частки одного цілого. Це партнери, які знають, що потрібно зробити для іншого, чим допомогти, яким жартом розвіяти напругу, все розуміють, завжди підтримують, не ображають і не ображаються.

Коли знаходяться поруч, відчувають себе сильними, сміливими у власних проявах, сприймають один одного як гуманну людину, м’яку, доступну, чуйну. Приваблюють й притягуються своєю загадковістю, дивною незрозумілістю, неосяжністю в своїй внутрішній глибині, навіть заздрять самі собі, своєму відчуттю гармонії, але й водночас з острахом приховуються, тому що для людини відчуття таких взаємовідносин, як правило, дуже рідкісне, і головне через повну психічну несхожість.

Адже людина, що поруч, може злегка допомагти або зробити те, що не виходить, хоч витрачається набагато більше зусиль. Пояснює явища через призму незвичного світобачення, показуючи навколишній світ під іншим, і тому цікавим кутом зору, помічає те, на що ти просто можеш не звернути увагу. Відчуває потребу в твоїх здібностях і можливостях, тим самим дозволяючи краще реалізувати себе. На дуала не дивляться як на кумира, поруч з ним самі відчувають себе королями і сприймають партнера як вагому, потрібну людину.

Так відбувається доповнення – коли кожен в присутності дуала відчуває себе сильнішим, впевненішим, вправним, захищеним. Те, що робиться одним, іншим сприймається, як прояв виключно цінних і рідкісних здібностей, вмінь. Постійне здивування й схвалення підзадорюють й запалюють емоційно. Виникає бажання бути активним.

В таких стосунках підвищується самоповага, усвідомлюється власна потрібність іншим людям. Відбувається вражаюче швидкий ріст особистості як в духовному, так і в морально-вольовому плані.

Партнери насичують один одного думками і почуттями, ідейністю, поглядами, точкою зору і позицією щодо інтересів і цінностей, що проявляється не тільки в спілкуванні, а й у поведінці, вчинках. Поновлюють сили один одного, відновлюють психічну втому. Людина стає спокійною й задоволеною тоді, коли її розуміють, помічають і дають саме те, що їй потрібно. А задовольнити потреби, допомогти вирішити проблеми зможе дуал.

У взаємодіях з дуалом немає потреби пристосовуватися, як в інших стосунках. Дуал приймає Вас такими як Ви є, цінує й любить Вас за це. При цьому присутнє відчуття внутрішньої свободи, незалежності, самостійності. Ніхто нікого не тисне, не обмежує, навпаки, сприяє вільному прояву іншого. Між іншим, у доповнюючого зовсім немає бажання виховувати, навчати, тобто вдосконалювати, цей процес відбувається автоматично, з охотою.

Дуальні стосунки сприяють взаєморозумінню, партнери правильно та з відповідним тактом реагують на слова, інтонацію, міміку, прохання. Зацікавленність протилежністю визначає інтерес один одним, тому в спілкуванні це завжди приваблює.

Партнери практично не сваряться, не сердяться, але якщо все-таки непорозуміння трапляються, вони самі непомітно зникають. Частіше за все таке трапляється тільки на перших етапах спілкування й при незнанні себе та партнера. Якщо у партнера зіпсований настрій, починає бурчати, то дуал і думки не буде мати, що докір відноситься саме до нього, незабаром один буде скаржитися, а другий заспокоювати, їх настрій не зіпсується. І при цьому чим більше спілкуються, тим спокійнішими й врівноваженішими стають.

Стосунки можуть бути серйозно-діловими або жартівливими, але ніколи – злобними й агресивними. Люди поводять себе невимушено, спокійно, часто імпульсивно, безпосередньо, по душевному поштовху.

Дуали не упадають один перед одним, не нав’язуються, не намагаються показати себе з кращої сторони, а поводять себе природно, і якщо мовчать, то це не напружене мовчання і воно не руйнує відносин, партнери просто розуміють один одного без слів. З дуалом легко й приємно спілкуватися, в його присутності завжди цікаво, комфортно й затишно.

При постійному спілкуванні психіка партнерів врівноважується, організм працює злагоджено, відбувається енергетичне взаємопідживлення, що підвищує життєвий тонус. Уникають хвороб, які беруть початок від психіки і безпосередньо пов’язані з нервовою системою, від якої залежить загальний стан і діяльність організму. Дуали, які живуть разом, мають стійкий імунітет.

Партнери оздоровлюються, відчувають прилив енергії та сил, стають спокійними, врівноваженими, відчувають себе невимушено й вільно, як у дитинстві. Жарти не ображають, тому що існує відчуття саме свого гумору, скоріше навпаки, підхоплюються партнером, і веселощам немає меж.

Дуали ніколи не набридають один одному. Більш того, з часом все більше захоплюються. Навіть якщо на початку знайомства не виникла симпатія, при подальших взаємодіях проявляється інтерес, захоплення, яке переростає в стійке почуття. І чим більше пізнають один одного, тим яскравішим стає їх захват, взаємне вдосконалення, росте довіра незважаючи на знегоди. Дивний ефект піднесення виникає після короткочасної розлуки. З часом партнери починають розуміти, як багато вони важать один для одного.

Дуалізована людина розкута для отримання інформації ззовні, вона не боїться себе проявити. Більш того - прагне цього.

Дуальні стосунки не тільки приємні, а й складні. Хоча протилежність у спілкуванні приваблює, це психічно різні люди, тому треба слідкувати за кожним словом, кожним вчинком, бо вони сприймаються безпосередньо, відразу, не аналізуються. При спілкуванні важливі не самі слова, скільки вміння вселити ними довіру, прихильність, спокій, тому велику роль відіграють інтонація і впевнений тон. І потрібний стиль: теплий, доброзичливий. Невідповідна інтонація й збуджений тон зашкоджують обом. Тому стосунки відверті й крихкі, люди в них найбільш чутливі, і партнерам необхідно дуже обережно поводитись, щоб не травмувати тонку матерію гармонійних відносин.

Для успішного розвитку стосунків, по-перше, повинна бути зацікавленість особистістю дуала, вміння взаємопроникати, слухати й розуміти. По-друге, важливо, коли партнери щиро вболівають і борються за спільні інтереси, цілі або спільну справу.

На початку спільного життя у дуалів існує думка, що партнер все знає і вміє, але пізніше стає зрозуміло, що може робити доповнюючий, а що ні. Тому після періоду захоплення може виникнути розчарування.

Інколи важко сприймати точку зору іншого через різне бачення однієї й тієї ж ситуації, і коли кожен стоїть на своєму, може здаватися, що один партнер протидіє іншому, хоч насправді це не так. В таких ситуаціях партнери дотримуються певної дистанції в спілкуванні, щоб зберегти свою індивідуальність. Тому для підтримання гармонії потрібне чуйне й уважне ставлення до іншого, розуміння потреб дуала, вміння проникливо слухати, вибачати слабкості, не ображатися через тимчасові непорозуміння.

На початку знайомства стосунки можуть бути напруженими, коли бажання партнерів не співпадають, інколи навіть руйнуються. Чим більше часу дуали разом і чим більше спільного мають – тим міцніші їх стосунки, які з часом розвиваються, вносять зацікавленість, гармонію і дивують все новими приємними несподіванками, вражаючи безкінечністю творчих проявів, сприяючи культурі спілкування й вдосконаленню партнерів, бо немає обмежень у прояві здібностей і талантів, коли у стані психічного доповнення розкривається повністю природжена суть людини.

Дуали можуть робити одну і ту ж справу, але внутрішня мотивація буде зовсім іншою. Виконання робіт супроводжується грою, і це надає натхнення. Те, що робиться одним, іншим сприймається, як прояв виключно цінних і рідкісних здібностей, вмінь. Постійне здивування й потрібні (не будь-які, а потрібні) схвалення підзадорюють й запалюють емоційно. Діють вони злагоджено, активізуючи й врівноважуючи один одного. Один підхоплює ініціативу іншого, повертаючи її в потрібний момент, що підвищує результативність й оперативність роботи, скорочує час на її виконання. Стороннім здається, що все робиться без особливих зусиль, і вони дивуються, що результат ніби випливає сам по собі.

І як будь-який організм, котрий розвивається лише тоді нормально, коли його підтримують, так і в доповнюючих взаєминах - один партнер підтримує іншого, інакше не буде прогресу.

Такі стосунки незамінні у конкурентній боротьбі або при небезпечному оточенні, ідеальні для створення сім’ї. Дуальна сім’я має вагоме значення для дітей, де на них позитивно впливають стосунки батьків. При високій культурі спілкування це найсприятливіші й необхідні для співробітництва стосунки, не кажучи вже про сім'ю, дружбу.

Дуальність енергетично насичує і врівноважує, вона є необхідною умовою не тільки для вдалого психічного але й фізичного функціонування організму. Тільки в дуальних стосунках існує повна психічна, фізична й інтимно-сексуальна сумісність. Тут немає холодних чоловіків і фрігідних жінок – подружжя довго залишається сексуально активним і надають максимум задоволення один одному. Дуальність – не розкіш, а життєва необхідність.

Чим більше знайомих-дуалів, тим легше спілкуватися з людьми інших типів.

Дізнаєтесь більше з книги “Знайди гармонію в житті”

 

KMindex 

головна ] послуги ] теорія ] практика ] статті ]знайомства ] робота ] відпочинок ]  [ навчання ]менеджемент ] відгуки ]

Усі питання надсилайте на vcs-vcs@ukr.net

Дизайн © 2001 ViVo Studio
© 2001-2004 Всеукраїнський Центр Соціоніки. Авторські права захищені