Соціоніка, знайомство, робота, відпочинок   

Виявляємо здатність до професії
Робимо підбір кадрів

 

Визначаємо соціонічні типи
Знайомимо дуалів

               Наші послуги
          головна угору контакти русский english

довідка
послуги теорія практика статті знайомство робота відпочинок навчання менеджмент відгуки

довідка
можливості
історія
соціонічний тип
структура психіки
душа нації
стосунки
спілкування
дуальність
коханий чи дуал
сім'я і діти
користь соціоніки
соціон
організація
керівництво
визначення типу
характеристики
книги
магазин
бібліотека

 

Ваші питання - наші відповіді

Маючи досвід практичної роботи з людьми, чули від них багато питань. Найбільш часто зустрічалися ті, відповіді на які дано нижче. Якщо вас бентежать якісь питання, звертайтесь до нас.

Навіщо мені знати свій соціонічний тип?
Що може дати людині її характеристика?
Як знайти дуала?
Чи враховується рівень культури, освіти, інтереси при пошуку дуала через ВС-Базу?
Що робити, якщо я кохаю людину, а вона мені не дуал?
Чи варто продовжувати cтосунки з дуалом, якщо бути з ним приємно, а кохання немає?
Що робити, коли вже три дуали просили моєї руки, а серце моє мовчить?
Чому мені не подобаються мої дуали?
Як мені бути, якщо до мене прискіпливо ставиться керівництво?
Як бути, якщо мені не подобається керівництво?
Що робити, якщо працівники ігнорують завдання і вказівки керівництва?
Як карати дитину, щоб вона була слухняною?
Чим можна допомогти підліткам у важкий період перехідного віку?
Чи можна впливати на людину, знаючи її слабкі сторони?
Чи правильно Ви визначили мій соціонічний тип?
Дивно, чому мене вважають інтровертом?
Чому людина із сильного блоку ЕГО переходить на інші, слабкі?
Чи можливо перейти від слабких блоків на свої сильні?


Навіщо мені знати свій соціонічний тип?
Щоб краще знати себе, свої можливості: що у Вас виходитиме добре, злегка і даватиме задоволення, а що даватиметься важко, з натугою, і при цьому відчуватимете ще й невпевненість і тривогу - некомпетентність. Іншими словами - в чому Ви сильні, а в чому слабкі. Краще знаючи свій характер, Ви менше робитимете помилок у житті. І найголовніше, знатимете, людина якого соціонічного типу доповнює Вас. Тільки з дуалом Ви будете щасливими, тільки такий друг чи супутник життя задовольнить всі Ваші потреби.

Угору

Що може дати людині її характеристика?
Приємні відчуття при ознайомленні з нею. Знання себе з тих сторін, про які, може, ніколи й не здогадувалися. Впевненість у собі. Можливість вдосконалюватися, користуючись власними сильними сторонами. Мати успіх у будь-яких ситуаціях завдяки знанню власних слабких сторін й оминати їх задіювання. Відраду і підтримку у скрутну хвилину. Допомогу у вирішенні проблем, бо знаючи себе, знаєш, як краще діяти у тих чи інших обставинах. Читаючи характеристику, Ви знімаєте внутрішні стреси, мобілізуєте себе, стаєте впевненими в собі. Розуміння себе приводить до самоповага. 

Угору

Як знайти дуала?
Є кілька шляхів. Можна скористатися послугами Всеукраїнської Соціонічної бази данних (ВС-Базою), або набути практичних навичок розпізнавання своїх дуалів при навчанні у Центрі Соціоніки, і шукати в житті дуалів самостійно. Можна визначати соціонічні типи своїх знайомих, і знати, хто Вас оточує, і чи є серед них дуали, звісно, попередньо визначивши свій соціонічний тип. Вибирайте, що Вам зручніше. Дуальність варта витрат на її пошуки.

Угору

Чи враховується рівень культури, освіти, інтереси при пошуку дуала через ВС-Базу?
Обов'язково. Адже всі, хто бажає познайомитися з дуалом, заповнюють анкету, в питаннях якої висвітлюється багато різних властивостей і даних особистості.

Угору

Що робити, якщо я кохаю людину, а вона мені не дуал?
Частіше зустрічайтесь, спробуйте навіть пожити у громадянському шлюбі, тільки утримайтесь від народження дитини, щоб не зіпсувати їй життя, і не додати собі зайвих клопотів. З часом Ви самі відчуєте, що робити далі. І тоді кожен з Вас захоче шукати дуалів, щоб порівняти з тим, кому Ви так віддані зараз. А дитина може ускладнити в майбутньому Ваші стосунки з дуалом. 
То краще довіртесь науці і не травмуйте свою душу, не псуйте нерви ні собі, ні коханому чи коханій. Побережіть себе і свій час - порозумійтесь і залиштесь просто друзями. І кожен шукайте собі дуалів для близьких, приємних стосунків і створення сім'ї. Запевняємо, тільки з ним Ви відчуєте справжнє кохання, щастя, вільність і злет душі.

Угору

Чи варто продовжувати cтосунки з дуалом, якщо бути з ним приємно, а кохання немає?
А чи впевнені Ви, що то Ваш дуал? Якщо так, продовжуйте дружити. Не втрачайте надії. Відверте спілкування допоможе вам невимушено вирішувати ваші проблеми, щирість спілкування приводитиме до більшого саморозкриття і кращого пізнання один одного. А прагнення все розказувати зблизить вас. Знаходьте спільні інтереси, і з часом ви відчуєте необхідність один в одному.

Угору

Що робити, коли вже три дуали просили моєї руки, а серце моє мовчить?
Основна причина - відсутність спільних інтересів і хибні установки. Можливо, були неспівпадання потреб чи завищені вимоги однієї із сторін. Відбиток минулого досвіду, чи захоплення романтичними історіями героїв фільмів чи книг дає надумане уявлення про кохання. І реальність тоді здається більш буденною. Подумайте, чи можуть Ваші відсторонені образи співпадати з характерами живих людей. Ваші установки й намальовані уявою образи заважають Вам звернути увагу на людину, щоб глибше проникнути в її внутрішній світ, а з цим дати проявитися тим бажанням, які ідуть від Вашої душі.
Існують стосунки, які швидко захоплюють і вкручують у залежність. Можливо, у Вас такі були, і дуальність здається на їх фоні занадто легкою і банальною - просто приємне спілкування. Але ж Ви все хочете охопити й пізнати похапки, а сила дуальності вимагає душевної глибини й відкритості.

Угору

Чому мені не подобаються мої дуали?
Мабуть, Ви задовольняєтесь в житті наявністю симпатії і звикли, що Вам надають надто великої уваги, піклуються, упадають перед Вами, приймаєте це як за потрібне, і для Вас немає значення - хто з Вами. Хитрість, прихованість, обман одразу викриваються в дуальності. Дуалів не сприймають тільки ті, хто "у себе на умі". Якщо Ви звикли від людей тільки брати, і приємність спілкування й особистість людини не має для Вас значення, то й потреби в дуалах не маєте. Адже дуальні стосунки - це стосунки на рівних, стосунки взаємообміну, а не відносини короля й пажа.

Угору

Як мені бути, якщо до мене прискіпливо ставиться керівництво?
Проаналізуйте, чим саме Ви не задовольняєте керівництво. Якщо Ви стараєтесь, але не в силі задовольнити вимоги керівництва, можливо, Ви не на своєму місці. Тоді краще вибрати інший вид діяльності. Простежте, що впливає на Ваші взаємодії. У цьому Вам допоможе визначення закономірних стосунків між вами. Відверто спитати у керівництва, що саме Ви не так робите, і не завадить перепитати, чи справді Ваше керівництво має упереджене ставлення до Вас, може, це Вам тільки здається через інші внутрішні проблеми.

Угору

Як бути, якщо мені не подобається керівництво?
Спершу знайдіть причину відсутності контакту з керівництвом. Якщо це стосується організаційних питань, значить Ваш керівник - інтроверт. Тоді у Вас немає іншого шляху, як змінити місце роботи. Якщо Ваш керівник - екстраверт, у Вас є шанс виявити причини непорозумінь, оговорити їх з керівництвом і налагодити співробітництво. Чітко визначити Ваші обов'язки та закріпити їх письмовим договором.

Угору

Що робити, якщо працівники ігнорують завдання і вказівки керівництва?
Проаналізуйте, що Вам потрібно робити, а яку роботу надавати іншим, виявляючи при цьому їх самостійність. Не перекладати відповідальності і власних обов'язків на інших. Розподілити роботу так, щоб чітко визначити, хто чим займатиметься безпосередньо. Не вимагати від працівників більшого, ніж вони здатні зробити. Виявляти, на що здатні працівники, а на що ні.

Угору

Як карати дитину, щоб вона була слухняною?
Карати не можна нікого, тим паче дитину. Адже душа її така тендітна, беззахисна, вразлива. Дитина прагне розуміння, допомоги, прихильності, а Ви замість того відштовхуєте її покаранням. Як вона ставитиметься тоді до Вас, отримуючи на свою любов до Вас жорстокість і приниження? Замкнеться в собі, образиться і між вами виросте відчуження. Одні діти, яких легко залякати, боючись покарання, будуть слухатися, а внутрішньо протестувати. І виростає лицеміром і підлабузою. Інша - стане впертою, непоступливою, і Ви досягнете зворотнього ефекту покаранням - роститимете не слухняну, а норовливу, непокірливу дитину. 
Як тоді діяти, щоб можна було розумно виховувати дитину? Щоб підготувати дитину до життя, треба знати її вродженні особливості, щоб правильно направляти її згідно їм. Адже природа сильніша за будь-яке виховання, і якщо ви будете з нею заодно, діятимете їй в унісон, Ви виростите справжню, гідну особистість, якій легко буде у житті, бо знатиме, чого хоче, зможе відстоювати себе, і її поважатимуть оточуючі. Діючи згідно свого внутрішнього стрижня - потенціалу - менше робитиме помилок у житті. А якщо між вами існують якісь непорозуміння і неузгодження, необхідно виявити закономірні стосунки між вами і враховувати це, корегуючи взаємовідносини. До дитини треба ставитися з розумінням, душею, любов'ю - і вона охоче слухатиметься і прислухатиметься до Вас, бо поважатиме і любитиме.

Угору

Чим можна допомогти підліткам у важкий період перехідного віку?
У перехідний період 12-15 років підлітки можуть відчувати розгубленість через незнання себе і невпевненість, страх перед дорослим життям, або проявляти себе зухвало, зарозуміло й нахабно. Втрачають віру у власні сили і можуть схибити, не отримуючи розуміння у сім'ї і потрапивши у сумнівні компанії однолітків. У цей період підлітки потребують особливо уважного і чуйного до себе ставлення, визнання своєї значимості, поваги, підкреслення власних достоїнств. Допомогу у самопізнанні і набутті впевненості у собі надасть їм визначення соціонічного типу і характеристика, особливо розширена з професійною здатністю. Можна отримати детальні консультації у спеціалістів Центру Соціоніки. Тут Ви отримаєте вичерпні відповіді на всі питання, що турбують Вас - це буде реальне, практичне вирішення Ваших проблем.

Угору

Чи можна впливати на людину, знаючи її слабкі сторони?
Можна. Але маніпулювати людиною не дозволено. Це аморально і неетично. Це руйнує її психіку, і навряд чи Ви досягатимете постійно своєї мети. Ви можете отримати тимчасові результати, але людина - істота самостійна, вона швидко зрозуміє, що нею маніпулюють і використовують у власних цілях і буде протестувати. Наслідки такого впливу можуть бути невтішними. 
Краще використовувати людину за її сильними сторонами. Вона буде вдячна Вам за можливість самореалізуватися. Розкриє свої таланти і відтворить сповна свої можливості. Ви отримаєте подвійну користь - і для себе і для іншої людини.

Угору

Чи правильно Ви визначили мій соціонічний тип?
Випадок 1
Повідомлення перше:
Доброго дня, Анатолій! Я не можу погодитися, що мій тип ІЕЕ, адже я сам визначив свій тип як ЛІІ. Десь помилка.
 
Повідомлення друге:
Ви знаєте, я згоден з тим, що мій тип ІЕЕ, адже в глибині душі я завжди відчував, що маю інтуїцію, я завжди впевнений, активний, люблю товариство, значить я таки екстраверт. Людей я відчуваю і мені з ними легко, значить я етичний. А думав, що маю тип ЛІІ тому що в такому дусі виховували мене у приймальній, не рідній сімї. Мої названі батьки хотіли бачити мене таким, як вони самі і виховували мене суворо. Я постійно відчував внутрішній стрес. Тепер я дуже вдячний Вам, я внутрішньо відродився, мені легше на душі. Дякую Вам щиро.
 
Випадок 2
Ви стверджуєте, що я екстраверт, а я переконана, що інтроверт, тому що я соромязлива, із дому виходжу рідко, аудиторії боюся. Це ж все говорить про інтровертність. Я не згодна, що мій тип ІЕЕ, у мене немає сумнівів щодо свого типу ІЕІ. Я мрійлива, ледача, мій улюблений стан - закоханість, причому не навязлива. Людей остерігаюся. Чудово відчуваю їх. Я памятаю все і не прощаю людям, прагну, щоб за мене помстилися.
Кожна психічна якість при основних загальних рисах у окремого типа проявляється індивідуально. Крім того, екстраверсію і інтроверсію розуміють спрощено: інтроверт любить усамітнюватися, уникає людей, а екстраверт – комунікабельний. Насправді комунікабельні всі, відмінність лише у тому, що інтроверт тяжіє до свого близького оточення, з ким охоче спілкується, і це може бути і мало друзів, і багато. Екстраверт має у своєму записничку багато номерів телефонів знайомих, і для нього не має значення, з ким розпочати розмову, чи з ледь знайомою людину, чи з близьким другом, яких, звичайно може бути обмаль. Людина за типом ІЕЕ дуже вибіркова щодо людей. З будь-ким спілкуватися не буде.
Мрійливість присутня всім інтуїтивним, як інтровертам, так і екстравертам. Ледачість – це тому що на блоку ІД меланхолійний темперамент і часто відчувається втома і стан апатії.
Найкраще відчуває людей саме ІЕЕ.
Людина за типом ІЕІ памятає образи, затаює їх і знаходить слушний випадок, щоб помститися. А ІЕЕ вдячний тому, хто захистить його від кривдника, або подумає, щоб із ним розібралися природні сили ситуаційним шляхом..
Ні інтроверт, ні екстраверт не відчуває приємності від аудиторії. Екстраверт виступатиме перед нею із задоволенням лише тоді, коли прагне донести до людей щось своє, те, що вважає необхідним. Будь-яке зобов’язання сприймає як вирок, отже, якщо таку людину зобов’язуватимуть до виступу, відчуватиме відразу і острах, особливо, якщо у неї друга функція етика відчуттів (інтровертна).
З усіх повідомлень видно, що Ви людина категорична, а така якість присутня лише двом типам: ІЛЕ та ІЕЕ, і аж ніяк не ІЕІ.
 
Угору
 
Дивно, чому мене вважають інтровертом?
Я-то відчуваю все те, що властиво екстравертам – мене хвилюють глобальні проблеми, я знаю, що маю сили вирішити все, що потрібно – проблем не існує для мене, і спілкуватися мені легко з будь-ким. Правда, я часто буваю наодинці – люблю Інтернет. Але ж причому тут інтроверсія? Мабуть, вплив мого батька ЕІІ не на користь мені, я завжди шкодую, як сильно це заважає мені у житті.
Якщо людина за типом ІЕЕ задіює блок ІД, то вона переходить із основного темпераменту на перехідний меланхолійний і проявляє себе як інтроверт, мало того, на блоці ІД спостерігаються якості, присутні типу ІЕІ.
 
Угору
 
Чому людина із сильного блоку ЕГО переходить на інші, слабкі?
Причин може бути кілька. Це і авторитарне виховання, коли в дитинстві утискують, насильно розвиваючи якості, не присутні від природи, коли контролюють і не дають ствердити себе, реалізувати свої можливості. Це і вплив деструктивних стосунків, коли людина прагнучи налагодити їх, підлаштовується, змінюючи в угоду партнерові свій характер, пригнічуючи сильні сторони. Це і суспільні стереотипи, наслідуючи хибні норми яких, людина примушує себе грати ролі, поступово вживаючись у них.

Угору

Чи можливо перейти від слабких блоків на свої сильні?
Можливо, але це праця над собою. Перш за все треба знати свій вроджений соціонічний тип, уважно вивчити характеристику сильних і слабких сторін. Знати і відчути власні сильні сторони і керуватися в усіх ситуаціях тільки ними. Для цього треба вміти контролювати свої емоції, думки, вчинки. Аналізувати поведінку, знаходити причини негараздів, проблем, конфліктів. Вміти відстоювати себе і свої життєві позиції. Уникати ситуацій, де потрібно використовувати слабкі сторони психіки. Спілкуватися із дуалами. Як це робити кожній окремій людині певного соціонічного типу, можна дізнатися лише в індивідуальній консультації.  
 
Угору
 

 

KMindex 

головна ] послуги ] теорія ] практика ] статті ]знайомства ] робота ] відпочинок ]  [ навчання ]менеджемент ] відгуки ]

Усі питання надсилайте на vcs-vcs@ukr.net

Дизайн © 2001 ViVo Studio
© 2001-2004 Всеукраїнський Центр Соціоніки. Авторські права захищені